Kérjük támogassa adója 1%-ának felajánlásával a

Kecskeméti Kodály Iskoláért Alapítványt!

Az alapítvány számlaszáma:

OTP Bank Nyrt.
11732002-20310332

Az alapítvány adószáma:
18350771-1-03

Név: “Kecskeméti Kodály Iskoláért” Alapítvány

Cím: 6000 Kecskemét, Dózsa György út 22.

Az Alapítvány nyílvántartásba vétele a Bács-Kiskun Megyei Bíróságon 1990. június 18-án PK.38/1990/2. számú végzéssel történt

Az alapítvány jogállása: közhasznú szervezet 1990. június 18-tól

Az alapítvány célja:

– az osztálykirándulások támogatása,
– a hangszerállomány fejlesztése,
– zenei táborok, fesztiválok, találkozók rendezése,
– a kórusok utaztatása,
– a tanárok továbbképzése,
– taneszközök vásárlása,
– tanórán kívüli foglalkozások szervezése, jutalmazása, a foglalkozást vezetők díjazása,
– az iskola tevékenységét bemutató kiadványok finanszírozása,
– országos diákvetélkedők lebonyolítása, szervezése, helyezettek jutalmazása,
– a tanulmányi versenyeken való részvétel támogatása, jutalmazása,
– a tehetségek támogatása.

Az alapító okirat letölthető, itt.

Eredménykimutatás 2019

Főkönyvi-kivonat 2019

Személyi jövedelmadó 1 % felajánlásból kapott támogatás

év

összeg

1 935 503 Ft

1 685 309 Ft

1 132 345 Ft

1 151 692 Ft

A támogagásokat a következőkre használtuk fel:

– tanórán kívüli foglalkozások támogatása,
– az iskola tanulóinak versenyezetésére (nevezés, részvételi díj, utazási költségek),
– a tanulók évvégi jutalomkönyveinek támogatására,
– nyári táborozások támogatása,
– kórusok utaztatása,
– néptáncosok fellépésének támogatása.

Örömmel tudatjuk veletek, hogy a „Járdányi 100” MMA pályázati projektünk megvalósult.

Nem úgy, ahogy eredetileg koncert formájában gondoltuk, de online videófilmként igen.

A terv aktualitását Járdányi Pál zenepedagógus, zeneszerző, népzenekutató születésének 100 éves évfordulója adta. Az Erkel- és Kossuth-díjas művész 1920. január 30-án született Budapesten (és itt is hunyt el 1966. július 29-én). Járdányi Pál életművében jelentős szerepet kapnak a pedagógiai művek. Vokális alkotásai, valamint zongorára, hegedűre és különböző kamarazenei formációkra írott művei is kiemelkedő értékei a korszak zenei termésének. Életművének legjelentősebb részét zenekari és oratórikus művei alkotják.

Lánya Dr. Járdányi Zsófia, aki a Zeneakadémia hegedűtanára, októberben Kecskemétre látogatott, hogy egyeztessen velünk, a projekttel kapcsolatban, valamint interjút adott a KTV-nek és a Gong Rádiónak az évforduló kapcsán.

Járdányi Pál életútját és műveit Dr. Kusz Veronika az MTA Zenetudományi Intézet tudományos főmunkatársa ismerteti.

Sok szeretettel nézzétek és hallgassátok a koncertfilmet, melyen kollégáink, művésztársaink játszanak, énekelnek.

Műsor

Előadja:

Banó Éva – mezzoszoprán

Baunoch Ágnes – zongora

A filmet szerkesztette és vágta: Patkós László.

Köszönetet mondunk a rengeteg háttér segítségért, koordinálásért Dratsay Ákosnak.

Az Emberi Erőforrások Minisztériuma által kiírt, „A köznevelési és kulturális intézményekben működő tehetséggondozó programok támogatása” című pályázat keretén belül, a „Rendhagyó művészettörténet gyermekektől gyermekeknek címmel megvalósult projekt kiállítása.

A Rendhagyó művészettörténet gyermekektől gyermekeknek című projekt már hagyományokkal rendelkező program intézményünkben. A „Művészettörténeti kalandozások gyerekeknek”, a „Festők gyermekszemmel” valamint „Szinyei “színei” (Szinyei-Merse Pál Majális című képének projektszintű feldolgozása)”című tehetségműhelyek munkájának folytatása.

A foglalkozások az előző tanévben indultak A Kecskeméti Kodály Iskoláért Alapítvány székhelyén, de a rendkívüli helyzet miatt márciusban felfüggesztésre kerültek.

A már megtartott és az ezt követő munkák során három festő, Szinyei-Merse Pál, Rippl-Rónai József és Csontváry-Kosztka Tivadar munkásságával ismerkedhetnek meg a gyerekek. A művészek életét és a kiválasztott műveket tanulmányozva, változatos technikákkal alkotják újra az általuk kiválasztott képeket, a vizuális művészetek segítségével megfogalmazzák véleményüket a megismert művészekről és művészeti ágakról, kifejezik gondolataikat az alkotótevékenység fontosságáról.

Nemzeti Tehetség Program

A videónkat itt tudja megnézni.

Záró dokumentumok:

A “Rendhagyó művészettörténet gyermekektől gyermekeknek” című projekt második és egyben záró produktuma a Festészetről gyerekeknek, gyerekektől” című kisfilm, melyet a PowerPoint program segítségével, a gyerekek által ihletett szövegkönyv alapján, a foglalkozások során erre a célra készült festmények és rajzok felhasználásával készítettünk el.

Ez a feladat ismét jó lehetőség arra, hogy a nebulók digitális kompetenciáit is fejlesszük amellett, hogy művészi kompetenciájuk és kreativitásuk fejlődik.

A film célja az, hogy az alsó és felső tagozatos korosztály számára úgy közvetítsen információkat a projekt során megismert festőkről, hogy közben az érdeklődésüket is fenntartsa. Ehhez a humort hívtuk segítségül.

A tehetséggondozó program terveink szerint a következő tanévben is folytatódik.

A program szervezői: Rimóczi Renáta és Ulmer-Homoki Anikó

Videó:

Jelen pályázatunk az iskola fennállásának 70 éves jubileumi programsorozatához kapcsolódik. 6 nagy volumenű szakmai rendezvény megszervezéséhez és lebonyolításához kíván hozzájárulni, ezek a többszintű „Szakmai kurzus”, az intézmény „70 évét bemutató kiállítás” és a „Zeneovi és Táncház”.

Az iskolatörténeti kiállítás az 1950-től készült fotókból, eseményekről, helyszínekről, a „kultúrpajtáról”, tárgyi emlékekről tevődik össze. Tematikájában a kronológiai sorrendet követi, melyben az intézmény történelmi és közelebbi múltja, jelene együtt jelenik majd meg tablókon, tárlókban. A kiállítás megnyitója 2020. október 12-én volt az aulában, és folyamatosan megtekinthető.

Képek a Hírek menüpont Programok fülnél érhető el.

Kérdés esetén állunk szíves rendelkezésedre!