Kérjük támogassa adója 1%-ának felajánlásával a

Kecskeméti Kodály Iskoláért Alapítványt!

Az alapítvány számlaszáma:

OTP Bank Nyrt.
11732002-20310332

Az alapítvány adószáma:
18350771-1-03

Név: “Kecskeméti Kodály Iskoláért” Alapítvány

Cím: 6000 Kecskemét, Dózsa György út 22.

Az Alapítvány nyílvántartásba vétele a Bács-Kiskun Megyei Bíróságon 1990. június 18-án PK.38/1990/2. számú végzéssel történt

Az alapítvány jogállása: közhasznú szervezet 1990. június 18-tól

Az alapítvány célja:

– az osztálykirándulások támogatása,
– a hangszerállomány fejlesztése,
– zenei táborok, fesztiválok, találkozók rendezése,
– a kórusok utaztatása,
– a tanárok továbbképzése,
– taneszközök vásárlása,
– tanórán kívüli foglalkozások szervezése, jutalmazása, a foglalkozást vezetők díjazása,
– az iskola tevékenységét bemutató kiadványok finanszírozása,
– országos diákvetélkedők lebonyolítása, szervezése, helyezettek jutalmazása,
– a tanulmányi versenyeken való részvétel támogatása, jutalmazása,
– a tehetségek támogatása.

Az alapító okirat letölthető, itt.

Eredménykimutatás 2019

Főkönyvi-kivonat 2019

Személyi jövedelmadó 1 % felajánlásból kapott támogatás

év

összeg

1 935 503 Ft

1 685 309 Ft

1 132 345 Ft

1 151 692 Ft

A támogagásokat a következőkre használtuk fel:

– tanórán kívüli foglalkozások támogatása,
– az iskola tanulóinak versenyezetésére (nevezés, részvételi díj, utazási költségek),
– a tanulók évvégi jutalomkönyveinek támogatására,
– nyári táborozások támogatása,
– kórusok utaztatása,
– néptáncosok fellépésének támogatása.

Az Emberi Erőforrások Minisztériuma által kiírt, „A köznevelési és kulturális intézményekben működő tehetséggondozó programok támogatása” című pályázat keretén belül, a „Rendhagyó művészettörténet gyermekektől gyermekeknek címmel megvalósult projekt kiállítása.

A Rendhagyó művészettörténet gyermekektől gyermekeknek című projekt már hagyományokkal rendelkező program intézményünkben. A „Művészettörténeti kalandozások gyerekeknek”, a „Festők gyermekszemmel” valamint „Szinyei “színei” (Szinyei-Merse Pál Majális című képének projektszintű feldolgozása)”című tehetségműhelyek munkájának folytatása.

A foglalkozások az előző tanévben indultak A Kecskeméti Kodály Iskoláért Alapítvány székhelyén, de a rendkívüli helyzet miatt márciusban felfüggesztésre kerültek.

A már megtartott és az ezt követő munkák során három festő, Szinyei-Merse Pál, Rippl-Rónai József és Csontváry-Kosztka Tivadar munkásságával ismerkedhetnek meg a gyerekek. A művészek életét és a kiválasztott műveket tanulmányozva, változatos technikákkal alkotják újra az általuk kiválasztott képeket, a vizuális művészetek segítségével megfogalmazzák véleményüket a megismert művészekről és művészeti ágakról, kifejezik gondolataikat az alkotótevékenység fontosságáról.

Nemzeti Tehetség Program

A videónkat itt tudja megnézni.

Kérdés esetén állunk szíves rendelkezésedre!