70 Éves Jubileumi Programok

A Kecskeméti Kodály Iskola 1950. október 27-én nyitotta meg először kapuit Kodály Zoltán szorgalmazására, minisztériumi engedéllyel.

2020 őszén ünnepeli iskolánk, a ma Kecskeméti Kodály Zoltán Ének-zenei Általános Iskola, Gimnázium, Szakgimnázium és Alapfokú Művészeti Iskola néven elhíresült intézmény fennállásának 70. évfordulóját. Igazi közösségformáló alkalom lesz ez a kerek évfordulónk ünneplése, a programok szervezése és lebonyolítása. Tervünk az, hogy ne csak tanulóink, jelenlegi pedagógusaink, meghívott vendégeink, hanem volt kollegáink és diákjaink és részesei lehessenek ennek az esemény sorozatnak. Szeretnénk, ha Kecskemét Megyei Jogú Város lakossága is bekapcsolódhatna kulturális programjainkba, ünneplésünkbe.

Fontos, hogy a kodályi metóduson alapuló és immár több évtizedre visszatekintő, világszerte hírnévre tett iskolánk egyre hatékonyabban tudjon működni, hogy eredményeit kiterjessze, megsokszorozza és a jövőben még inkább sikerekben gyarapodjon. Ez intézményünk megtartó ereje.

Tervezett programjaink:

• „Kodály 70” módszertani tudásmegosztás
  • Ünnepi koncert 2020. október 21.
  • Öregdiák találkozó: 2020. november 9.
  • Jubileumi osztálytalálkozó
  • Orgonakoncert sorozat
  • Táncház
  • Híres volt tanítványaink szakmai kurzusa és koncertje
  • Az 1950-es évfolyam tanulóival film készítés, vetítés

Iskola

Ismerj meg hasznos információkat az iskolánk működéséről.